Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Pagrindinės dalinių krovinių transportavimo klaidos

Dalinių krovinių gabenimas (angl. Less Than Truckload), kalbant apie krovinių saugumą, yra rizikingesnis procesas, lyginant su pilnų krovinių transportavimu (angl. Full Truck Load). Taip yra todėl, kad, gabenant dalinius krovinius, atliekama daugiau pakrovimo ir iškrovimo operacijų. Būtent tai ir lemia didesnę riziką.  Straipsnyje aptarsime pagrindines šioje veiklos  srityje pasitaikančias klaidas ir pateiksime patarimų, kaip jų išvengti.

Dažniausios klaidos

Transportuojant dalinius krovinius, reikia kruopštaus planavimo ir atsakingo požiūrio, nes net menkiausia klaida gali lemti didelius finansinius nuostolius, sugaištą laiką ir žalą įmonės reputacijai. Pagrindinės klaidos:

1. Netinkamas ženklinimas

Vienas dažniausiai pasitaikančių nesusipratimų – netinkamai paženklinti kroviniai. Šios klaidos sudaro:

Neaiškiai ar netiksliai nurodytus adresus.
Pavojingų krovinių ženklinimo trūkumą.
Krovinio svorio matmenų ar kitų svarbių duomenų neatitikimą.
Ypatingų sąlygų reikalaujančių ženklų trūkumą, pavyzdžiui, „dūžtantis“, „neapversti“.
Dėl netinkamo ženklinimo kyla pavojus, kad krovinys bus prarastas, sugadintas, pristatytas ne tam gavėjui, pradelsti pristatymo terminai. Už tinkamą krovinio ženklinimą visais atvejais yra atsakingas jo siuntėjas.

2. Netinkamas krovinio tvirtinimas

Krovinio tvirtinimas yra kritiškai svarbus, norint išvengti sugadinimų transportavimo metu. Dažniausios klaidos:

Kroviniai paliekami visiškai netvirtinti arba tvirtinami ne pagal standartus.
Naudojamos nekokybiškos tvirtinimo priemonės, pavyzdžiui, nusidėvėję diržai ar silpni tinkleliai.
Netinkamai pritvirtinti kroviniai gali judėti transporto priemonėje, todėl būna sugadinami ar net sugadinami esantys šalia. Į šį procesą turi atsakingai pažiūrėti ir vairuotojai, ir krovinio siuntėjai, kadangi jie geriausiai išmano savo produktų specifiką.

3. Netinkama pakuotė

Pakuotė atlieka svarbų vaidmenį, apsaugant krovinį nuo pažeidimų. Dažnai pasitaiko, kad naudojamos:

Silpnos arba netinkamos medžiagos, kurios neapsaugo krovinio nuo smūgių ar kitų poveikių.
Nepakankamai atsparios pakuotės, neatitinkančios krovinio pobūdžio (pvz., trapūs daiktai pakuojami be papildomų apsaugų).
Iš esmės tai vienos dažniausiai pasitaikančių klaidų. Netinkama pakuotė kartais parenkama iš nežinojimo. Tačiau būna atvejų, kad įmonės pakavimo medžiagoms taupo ir taip rizikuoja krovinio saugumu.

4. Nepakankamas dėmesys krovinio suderinamumui

Transportuojant dalinius krovinius, vienoje transporto priemonėje dažnai gabenami kelių siuntėjų kroviniai. Tačiau ne visi kroviniai yra suderinami. Pavyzdžiui:

Pavojingos cheminės medžiagos gabenamos kartu su maisto produktais. Gabenant pavojingus krovinius, taip  pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurios pavojingos cheminės medžiagos negali būti gabenamos kartu dėl sprogimo ir užsidegimo rizikos.
Kroviniai, kuriems reikalinga tam tikra temperatūra, laikomi netinkamomis sąlygomis.
Dalinių krovinių gabenimas tipiškai užtrunka ilgiau nei pristatomi pilni kroviniai. Pasitaiko atvejų, kai parenkami šiam pristatymo būdui netinkami kroviniai.
Dėl tokių klaidų sugadinami kroviniai, gali kilti pavojus aplinkai ar žmonių sveikatai, atsiranda teisinių ginčų tikimybė. Tokiu atveju kalta gali būti transporto įmonė, kuri dėl neišmanymo, techninių gedimų ar mėgindama taupyti nepaisė saugumo reikalavimų. Tačiau tai gali įvykti ir dėl krovinio siuntėjo kaltės, kai jie netinkamai informuoja transporto įmonę dėl gabenamų prekių ypatumų.

5. Pažeidimai transportavimo metu

Pažeidimai dažnai atsiranda dėl:

  • Netinkamai prižiūrėtos transporto priemonės arba jos neatitikimo krovinio reikalavimams.
  • Netinkamo elgesio su kroviniu perkrovimo metu (pvz., neatsargus pakrovimas arba iškrovimas).
  • Netinkamai sukrauti kroviniai gali suvirsti arba užvirsti ant kitų krovinių.
  • Neatsargaus vairavimo.
  • Už šias klaidas yra atsakinga transporto įmonė. Tiesa, kai kurios įvardintos situacijos yra sunkiai įrodomos.

6. Kitos saugumo užtikrinimo klaidos

Dažnai pasitaiko ir kitų su transportavimo operacijomis susijusių klaidų. Tai:

Logistikos kontrolės stoka transportavimo metu, dėl kurios kyla vagysčių ar kitų incidentų pavojus.
Nepakankamas vairuotojų instruktavimas dėl krovinio saugumo ir tinkamo elgesio su juo.
Nepasirūpinama tinkamomis transporto priemonės sąlygomis, pavyzdžiui, apsauga nuo klimato poveikio (lietaus, sniego, saulės).
Krovinio perkrovimo metu nesilaikoma saugumo protokolų, o tai didina pažeidimų ar net nuostolių tikimybę.
Dėl šių klaidų įmonės gali patirti ne tik finansinių, bet ir moralinių nuostolių, nes prarandamas klientų pasitikėjimas, o tai atveria duris jų konkurentams.

Kaip „HRX“ padeda išvengti klaidų?
 

Klaidos iš niekur neatsiranda. Nors jų visiškai eliminuoti neįmanoma, tačiau kai dirbate su patikima transporto įmone, jų kiekį galite žymiai sumažinti. „HRX“ skiria ypatingą dėmesį krovinių saugumui. Klaidų prevencijai taikome šias priemones:

1.      Profesionalūs ir patyrę darbuotojai. Galime pasigirti vienu profesionaliausių kolektyvu rinkoje. Tai ne tušti žodžiai, mūsų įmonėje maža vairuotojų ir operacinio personalo kaita,  o darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją ir dalyvauja mokymuose, kad galėtų užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę.

2.      Modernios transporto priemonės. Mūsų vilkikų ir kitų transporto priemonių parkas yra nuolatos atnaujinamas. Tai leidžia sumažinti įvairias rizikas, kurios atsiranda dėl techninių nesklandumų.

3.      Aiškiai apibrėžtos procedūros. Siekdami užtikrinti aukštą standartų laikymąsi, turime detalius gabenimo procedūrų aprašus, šias procedūras taikome, nepriklausomai nuo transportuojamo krovinio tipo.

4.      Griežta kokybės kontrolė. „HRX“ darbuotojai nuolat tikrina, kad kroviniai būtų tinkamai paženklinti, supakuoti ir saugiai gabenami.

5.      Ilgalaikiai partnerystės ryšiai. Vertiname ilgalaikę partnerystę, didžiuojamės, kad turime klientų, kurie dirba su mumis nuo pat mūsų įmonės veiklos pradžios. Todėl niekada nesiekiame trumpalaikių sprendimų dėl savanaudiškų tikslų, visada ieškome klientams geriausių spendimų.

Išvados

Dalinių krovinių transportavimas reikalauja atsakomybės ir tikslumo. Tinkamai paženklintas, supakuotas ir saugiai pritvirtintas krovinys leidžia išvengti nuostolių bei klientų nepasitenkinimo. „HRX“, kaip patikimas partneris, užtikrina efektyvų transportavimą ir padeda išvengti klaidų, kurios gali brangiai kainuoti. Rinkitės „HRX“ – mums kokybė ir patikimumas yra kertiniai įmonės konkurencingumo akcentai.

Susisiekti su HRX pardavimų komanda

Kitos naujienos:

Verslas skaičiais: kaip duomenys didina konkurencingumą?

19.02 2025 Žinojimas = Galia
Didėjanti konkurencija verčia įmones ieškoti sprendimų, padedančių išlikti rinkoje. Efektyvus duomenų valdymas leidžia priimti pagrįstus sprendimus, didinti veiklos efektyvumą ir kryptingai siekti strateginių tikslų. Logistikos sektoriuje duomenų analizė tampa nepakeičiama priemone. Ji padeda optimizuoti maršrutus, parinkti efektyviausias transporto priemones ir sumažinti tuščių važiavimų skaičių, taip mažinant eksploatavimo išlaidas bei aplinkos poveikį. Dirbtinis intelektas (DI) transformuoja …

5 sprendimai, kurie padės optimizuoti jūsų tiekimo grandinę

12.02 2025 Lėšų taupymas
Efektyvi tiekimo grandinė yra svarbi sėkmingo verslo dalis. Siekiant išlikti konkurencingiems, būtina nuolat ieškoti būdų, kaip pagerinti logistikos procesus. Pateikiame penkis sprendimus, kurie padės optimizuoti jūsų tiekimo grandinę. 1. Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi integracija Dirbtinis intelektas (DI) ir mašininis mokymasis (MM) ženkliai keičia tiekimo grandinės valdymą, suteikdami galimybę analizuoti didelius duomenų kiekius ir priimti …

Logistikos sektoriaus tendencijos 2025 m.: ką būtina žinoti verslui?

2025-ieji bus reikšmingų pokyčių metai logistikos sektoriuje. Brangstantis kuras, griežtėjantys tvarumo reikalavimai ir skaitmenizacija keičia tiekimo grandines. Verslai, kuriems svarbus patikimas prekių pristatymas, turės peržiūrėti savo logistikos strategijas. Trys pagrindinės kryptys: skaitmeniniai sprendimai tampa būtinybe, tvarumo politika gali lemti papildomus kaštus, o vairuotojų trūkumas kelia pristatymo rizikas. Pasirinkus patikimus, inovatyvius logistikos partnerius, galima sumažinti veiklos …

Tvarumo ataskaitų rengimas – iššūkis ne tik transporto sektoriui

07.01 2025 Tvarumas
Tvarumo ataskaitos, dar vadinamos aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdymo (ESG) ataskaitomis, apima platų įvairių su tiekimo grandine susijusių duomenų spektrą.  Griežtėjant tvarumo reikalavimams, šios ataskaitos tampa neatsiejama verslo dalimi, kadangi vis daugiau įmonių dirba tik su tvariomis kompanijomis. Jos suteikia platformą, kurioje įmonės gali pademonstruoti savo įsipareigojimą veikti etiškai ir tvariai.  Vieša paslaptis, kad minėtų …

Velnias slypi detalėse: į ką atkreipti dėmesį, sudarant ilgalaikes sutartis su transporto bendrovėmis

07.01 2025 Žinojimas = Galia
Ilgalaikės sutartys su transporto bendrovėmis gali tapti jūsų logistikos strategijos pagrindu, užtikrinančiu stabilumą, sąnaudų kontrolę ir efektyvumą. Tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kai neaiškiai suformuluoti susitarimai tampa nesusikalbėjimų, nuostolių ir nepateisintų lūkesčių priežastimi. Ypač rizikingos situacijos iškyla šventiniais laikotarpiais ar netikėtų įvykių metu, kai veiklos tęstinumas tampa kritinis. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką atkreipti dėmesį, sudarant …

Ar tikrai už tvarias transportavimo paslaugas užsakovai pasiryžę mokėti brangiau?

27.11 2024 Tvari logistika
Tvarumas tapo neatsiejama logistikos sektoriaus dalimi. Augant sąmoningam požiūriui į klimato kaitą, tiek įstatymų leidėjai, tiek verslai ir vartotojai vis dažniau kalba apie atsakomybę, saugant aplinką. Europos Sąjungos (ES) žaliosios politikos tikslai ir nauji reglamentai skatina logistikos įmones investuoti į tvarius sprendimus. Tačiau klausimas lieka atviras: ar vartotojai pasiruošę prisiimti šių sprendimų kaštus ir už …