Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

„Vestas“ – tvarumo keliu žengiančios įmonės pavyzdys

25.07 2024 Tvarumas

Pristatome dar vieną prekės ženklą, kuris visuomet atsiduria tvarių kompanijų reitingų viršūnėse. Žvelgdami į tvarių energijos šaltinių lyderius, nusprendėme paanalizuoti kompaniją „Vestas“. Ši bendrovė, veikianti vėjo energijos sektoriuje, yra tvarumo simbolis, įgyvendinanti inovacijas ir siekianti maksimaliai sumažinti poveikį aplinkai. Šios bendrovės patirtis gali būti puikus pavyzdys tiek energetikos, tiek kitų sektorių įmonėms, siekiančioms tvarumo.

„Vestas“ veiklos apžvalga

„Vestas“ yra pasaulinė vėjo turbinų gamybos lyderė, veikianti daugiau nei 80 šalių. Bendrovė projektuoja, gamina, diegia ir prižiūri vėjo turbinų sistemas, tiekdama švarią ir tvarią energiją. Jos pagrindinis verslo modelis grindžiamas vėjo energijos išteklių naudojimu ir efektyvių energijos gamybos sprendimų teikimu. Šis modelis ne tik mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, bet ir skatina tvaresnę energetikos grandinę.

„Vestas“ tvarumo strategija atsiskleidžia per jų inovatyvias technologijas ir tvirtą įsipareigojimą mažinti anglies dvideginio emisijas. Bendrovė nuolat tobulina savo vėjo turbinas, siekdama didesnio efektyvumo ir mažesnio poveikio aplinkai. Tai padeda ne tik sumažinti gamybos atliekas, bet ir efektyviau naudoti medžiagas, reikalingas turbinų gamybai, pvz., plien1 ir stiklo pluoštą.

Tvarumo iniciatyvos ir svarbiausi pasiekimai

Vienas iš svarbiausių bendrovės „Vestas“ tvarumo iniciatyvų – programa „Sustainability in Everything We Do“. Šios programos tikslas – užtikrinti, kad kiekvienas verslo žingsnis būtų vertinamas per tvarumo prizmę. „Vestas“ bendradarbiauja su tiekėjais, siekdama užtikrinti, kad visi tiekimo grandinės dalyviai laikytųsi aukštų tvarumo standartų. Be to, bendrovė investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą, siekdama sukurti dar tvaresnius sprendimus vėjo energijos sektoriuje.

Per pastaruosius metus „Vestas“ gavo daugybę apdovanojimų, patvirtinančių jų įsipareigojimą tvarumui. 2024 m. kompanija laimėjo prestižinį „Energy Globe World Award“ už inovatyvius sprendimus vėjo energetikos sektoriuje. Be to, bendrovė buvo pripažinta kaip viena iš „World’s Most Ethical Companies“ pagal „Ethisphere Institute“ vertinimą, pabrėžiant jų skaidrumą ir atsakomybę verslo praktikoje.

„Corporate Knights“ 2024 m. įvertino „Vestas“ kaip vieną iš dešimties tvariausių pasaulio kompanijų, o tai yra didelis pasiekimas energetikos sektoriui. Be to, „Vestas gavo „Sustainability Leaders Award“  apdovanojimą už nuolatines pastangas mažinant anglies dvideginio emisijas ir diegiant tvarias inovacijas.

„Vestas“ taip pat intensyviai naudoja skaitmenines technologijas, siekdama padidinti savo turbinų efektyvumą ir tvarumą. Kompanija taiko duomenų analizę, kad optimizuotų turbinų veikimą ir sumažintų jų priežiūros sąnaudas. Pavyzdžiui, naudodama išmaniuosius jutiklius ir dirbtinį intelektą, „Vestas“ gali prognozuoti techninius gedimus ir laiku atlikti priežiūros darbus, taip sumažinant neplanuotų sustabdymų ir atliekų kiekį.

Ši skaitmeninė transformacija leidžia bendrovei ne tik padidinti savo efektyvumą, bet ir sumažinti bendrą poveikį aplinkai. Rinkdama ir analizuodama duomenis iš savo turbinų, „Vestas“ gali optimizuoti energijos gamybą ir prisidėti prie pasaulinio anglies dvideginio emisijų mažinimo.

Kritika ir iššūkiai

Nors „Vestas“ dažnai yra giriama už savo tvarumo pastangas, ji taip pat susidūrė su kritika ir iššūkiais. Vienas iš pagrindinių – senų vėjo turbinų sparnų perdirbimas. Nepaisant pastangų sukurti efektyvius perdirbimo būdus, sparnų perdirbimas vis dar kelia sunkumų dėl sudėtingų medžiagų struktūrų. Kritikai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kai kuriuose regionuose vėjo jėgainių statybos gali kelti ekologinių ir socialinių problemų, tokių kaip vietos gyventojų nepasitenkinimas ar žala gamtai.

Naudingos pamokos kitoms energetikos įmonėms

„Vestas“ tvarumo praktika gali suteikti vertingų pamokų ir kituose sektoriuose veikiančioms įmonėms:

  1. Žiedinės ekonomikos principų taikymas. Naudojant žiedinės ekonomikos modelius, galima sumažinti atliekų kiekį ir išteklių naudojimą. Energetikos įmonės gali apsvarstyti galimybę įdiegti panaudotų medžiagų perdirbimo ir pakartotinio naudojimo sprendimus savo veikloje.
  2. Skaitmeninių technologijų svarba. Investuojant į skaitmenines inovacijas ir duomenų analizę, galima padidinti operacijų efektyvumą ir sumažinti poveikį aplinkai. Tai ypač svarbu siekiant optimizuoti energijos gamybą ir sumažinti techninės priežiūros sąnaudas.
  3. Bendradarbiavimo reikšmė. Siekiant tvarumo tikslų, būtina glaudžiai bendradarbiauti su tiekėjais ir partneriais. Kartu kuriant inovatyvius sprendimus, galima pasiekti reikšmingos pažangos aplinkosaugoje ir padidinti veiklos efektyvumą.

Išvados

„Vestas“ įsipareigojimas siekti tvarumo ir inovacijų yra puikus pavyzdys energetikos sektoriui, tačiau šie principai gali būti pritaikyti ir kitose veiklos srityse. Analizuodami tvarių organizacijų veiklą, kaskart stebime tuos pačius procesus, kurie primena, kad tvarumas turi prasidėti organizacijos kultūroje, tik vėliau persikelti į konkrečius taktinius veiksmus. Siekiant tvarumo tikslų, ypač svarbu pasitelkti technologijas, kadangi jos ne tik padeda sekti emisijas, tačiau, naudojantis jomis, galima lengviau kontroliuoti tiekimo grandinėje dalyvaujančių partnerių veiklą.

Jeigu jūs ieškote transporto partnerio, kuris aktyviai siekia mažinti emisijas, kviečiame susisiekti su mūsų pardavimų komanda. Mes rasime greitą, tvarų ir kokybišką transporto spendimą jūsų kroviniams.

Susisiekti su HRX pardavimų komanda

Kitos naujienos:

Tvarumo ataskaitų rengimas – iššūkis ne tik transporto sektoriui

07.01 2025 Tvarumas
Tvarumo ataskaitos, dar vadinamos aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdymo (ESG) ataskaitomis, apima platų įvairių su tiekimo grandine susijusių duomenų spektrą.  Griežtėjant tvarumo reikalavimams, šios ataskaitos tampa neatsiejama verslo dalimi, kadangi vis daugiau įmonių dirba tik su tvariomis kompanijomis. Jos suteikia platformą, kurioje įmonės gali pademonstruoti savo įsipareigojimą veikti etiškai ir tvariai.  Vieša paslaptis, kad minėtų …

Velnias slypi detalėse: į ką atkreipti dėmesį, sudarant ilgalaikes sutartis su transporto bendrovėmis

07.01 2025 Žinojimas = Galia
Ilgalaikės sutartys su transporto bendrovėmis gali tapti jūsų logistikos strategijos pagrindu, užtikrinančiu stabilumą, sąnaudų kontrolę ir efektyvumą. Tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kai neaiškiai suformuluoti susitarimai tampa nesusikalbėjimų, nuostolių ir nepateisintų lūkesčių priežastimi. Ypač rizikingos situacijos iškyla šventiniais laikotarpiais ar netikėtų įvykių metu, kai veiklos tęstinumas tampa kritinis. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką atkreipti dėmesį, sudarant …

Pagrindinės dalinių krovinių transportavimo klaidos

Dalinių krovinių gabenimas (angl. Less Than Truckload), kalbant apie krovinių saugumą, yra rizikingesnis procesas, lyginant su pilnų krovinių transportavimu (angl. Full Truck Load). Taip yra todėl, kad, gabenant dalinius krovinius, atliekama daugiau pakrovimo ir iškrovimo operacijų. Būtent tai ir lemia didesnę riziką.  Straipsnyje aptarsime pagrindines šioje veiklos  srityje pasitaikančias klaidas ir pateiksime patarimų, kaip jų …

Ar tikrai už tvarias transportavimo paslaugas užsakovai pasiryžę mokėti brangiau?

27.11 2024 Tvari logistika
Tvarumas tapo neatsiejama logistikos sektoriaus dalimi. Augant sąmoningam požiūriui į klimato kaitą, tiek įstatymų leidėjai, tiek verslai ir vartotojai vis dažniau kalba apie atsakomybę, saugant aplinką. Europos Sąjungos (ES) žaliosios politikos tikslai ir nauji reglamentai skatina logistikos įmones investuoti į tvarius sprendimus. Tačiau klausimas lieka atviras: ar vartotojai pasiruošę prisiimti šių sprendimų kaštus ir už …

Kai taupymas nepasiteisina: kuo rizikuojate pasirinkę pigiausią logistikos paslaugų teikėją

27.11 2024 Žinojimas = Galia
Taupymas versle yra natūralus ir dažnai būtinas procesas, siekiant didinti pelną ir mažinti išlaidas. Tačiau, kai taupymas tampa prioritetu, toks sprendimas gali sukelti nenumatytų pasekmių, ypač logistikos sektoriuje. Vienas iš akivaizdžiausių taupymo veiksmų – pigiausio logistikos partnerio pasirinkimas – neretai pasirodo klaidingas ir ilgainiui gali kainuoti daug daugiau nei buvo planuota. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl …

Logistikos nesėkmių virtinė: kaip „Hershey“ išgąsdino Heloviną

Helovinas – tai šventė, kuomet  šokolado ir saldainių gamintojai džiaugiasi išaugusiais pardavimais. Šiam sezonui būdingas padidėjęs saldainių vartojimas, todėl jis tampa kritiniu laikotarpiu tokioms įmonėms kaip „Hershey“. Tačiau 1999 m. ši galimybė kompanijai virto katastrofa, kai dėl prastai suplanuoto tiekimo grandinės ir IT sistemų modernizavimo projektų įmonė prarado milijonus dolerių kainavusių užsakymų, patyrė pelno kritimą …