Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Naujas tvarių prekių ženklų lyderis: „Radius Recycling” pavyzdys

27.02 2024 Tvarumas

Jau kurį laiką analizuojame sėkmingai veikiančias ir savo veiklą tvarumu grindžiančias organizacijas, jeigu įdomi ši tema, daugiau straipsnių apie tai galite rasti čia. Vis nenustojame stebėtis, kiek daug skirtingų įmonių iš įvairių verslo sektorių geba veikti ne tik sėkmingai, bet ir tausoti aplinką. Šiandien pasidalinsime vienos įmonės istorija, kuri rinkoje žinoma jau daugiau nei šimtą metų ir kurios veiklos sritis nuo pat įsikūrimo buvo susijusi su tvarumu, nors apie tai dar net nebuvo kalbama.

„Radius Recycling“ veikla

Ši kompanija buvo įkurta dar 1906 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Iki praėjusių metų „Radius Recycling“ buvo žinoma „Schnitzer“ vardu (2023 m. įmonė pakeitė pavadinimą), ji užsiima įvairių metalų perdirbimu. Įdomu faktas, kad tvarumo genas bendrovėje buvo užkoduotas jau nuo pat veiklos pradžios. Perdirbtų metalų naudojimas strateginiu požiūriu yra labai svarbus visoms įmonėms, pramonės šakoms ir vyriausybėms, kurios orientuotos į anglies dioksido mažinimą.

2023 m. ši kompanija užkopė į pasaulio tvarių kompanijų  reitingo, kurį sudaro „Corporate Knights“, viršūnę ir užėmė pirmą vietą. Šis reitingas sudaromas kiekvienais metais, kai išrenkama šimtas tvariausių kompanijų. Į praėjusių metų dešimtuką pateko bendrovės: „Vestas Wind Systems“, „Schneider Electric“, „Siemens Gamesa“ ir kt. Pagrindinė priežastis, kodėl „Radius Recycling” iš penkioliktos vietos pakilo į pirmą, yra ta, kad jos pajamos 100 proc. generuojamos iš su tvarumu susijusios veiklos bei investicijų į tvarių produktų kūrimą. Pavyzdžiui, 2022 m. įmonė pristatė „GRN Steel“ – tai metalų linija, kuri visiškai neišskiria anglies dvideginio.

„Radius Recycling“ taip pat yra pripažinta ir kituose reitinguose. „Ethisphere“ institutas 8 metus iš eilės šią kompaniją įvardija kaip vieną etiškiausių verslų pasaulyje. „Newsweek“ jau 3 metus renka šią organizaciją kaip vieną atsakingiausių verslų JAV.

Tvarumo iniciatyvos

Metalo gamyba yra viena labiausiai aplinką teršiančių veiklų. Ši industrija atsakinga už 7 proc. visų išmetamų CO2 emisijų. Tvarių kompanijų metalo perdirbimo srityje yra labai mažai. Kuo išskirtinės „Radius Recycling“ tvarumo iniciatyvos, kurios leido jiems tapti  lyderiaujančia įmone šioje srityje?

Kaip ir minėjome, šios kompanijos veiklos sritis idealiai tinka tvaraus verslo vystymui, tačiau esminis proveržis buvo pasiektas tada, kai prieš daugiau nei 10 metų kompanija pasitvirtino savo tvarumo tikslus. Ši kompanija, kaip ir kitos organizacijos, sėkmingai vystančios tvarius verslus, tvarumą supranta plačiąja prasme, ne vien tik kaip aplinkos tausojimą, tačiau ir palankias darbo sąlygas bei pelno susiejimą su tvarumu. „Radius Recycling“ savo tvarumo politikoje yra užsibrėžusi iki 2050 m. tapti visiškai neteršiančia kompanija. Šiuo metu įmonė yra išsikėlusi tikslus, kaip bus mažinamos pirmos ir antros apimties emisijos, vyksta tyrimai ir atliekamos studijos, susijusios su trečios apimties emisijų mažinimu.

Jau dabar „Radius Recycling“ gali pasigirti, kad savo veikloje naudoja elektrą, kuri yra 100 proc. švari ir neteršianti aplinkos. Kompanija nuolatos investuoja į technologijas, leidžiančias efektyviau perdirbti juoduosius ir spalvotuosius metalus, siekiant sumažinti atliekų kiekį. Taip pat investuojama į naujų netaršių metalų produktų kūrimą.

Ši įmonė ypatingą dėmesį skiria darbuotojų gerovei, taikydama tvarioms kompanijoms įprastus įvairovę ir įsitraukimą skatinančius metodus, siekia mažinti nelaimingų atsitikimų darbe skaičių. Kadangi įmonė užsiima gamybine veikla, kur sužalojimų atvejų, įskaitant ir mirtinų, pasitaiko dažnai, šis tikslas tvarumo politikoje užima labai svarbią vietą. Daugeliui besidominčių tvarumu visi šie veiksniai galėtų pasirodyti mažiau ambicingi nei tokių kompanijų, kaip, pavyzdžiui, „Patagonia“, tačiau šiuo atveju turbūt geriausiai tinka posakis, kad paprastume slypi genialumas.

Pamokos

Turbūt viena svarbiausių pamokų yra ta, kad nors šios kompanijos veiklos sritis galėtų būti traktuojama kaip tvari, ko, tikėtina, daugeliui verslininkų ir būtų pakakę, tačiau ši bendrovė tuo neapsiribojo. Ji suprato, kad tvarumas susijęs ne vien  su anglies dioksido mažinimu, tai daug platesnė sąvoka, apimanti ir aplinkos apsaugą, ir darbuotojų gerovę, ir pačios įmonės aktyvią veiklą šiose srityse.

Analizuojant šios kompanijos tvarumo politiką, aiškėja, kad joje daugiausia dėmesio skiriama įmonėje dirbančių darbuotojų gerovei, kai tuo tarpu kitos tvarios bendrovės akcentuoja bendrą žmonijos gėrį. Sutinkame, kad viskas svarbu, tačiau sveikintinas požiūris, jog darbuotojų gerovė  šiai kompanijai yra prioritetas, nes taip pasiekiami ne tik tvarumo reikalavimai, taip įmonė kuria ir savo konkurencinį pranašumą.

Kita svarbi pamoka, galinti būti sektinu pavyzdžiu – tai atsargių ir pamatuotų tikslų išsikėlimas. Daugelis tvarių kompanijų iš karto išskiria tikslus, susijusius su pirmos, antros ir trečios apimties emisijų mažinimu, nors daugelis supranta, kad pastarosios suvaldymas vis dar kelia nemažai iššūkių. „Radius Recycling“ žengia kitu keliu. Ji paskelbia tik tuos tikslus, kai aiškiai žino, kad gali juos įgyvendinti, o ten, kur nėra tikri, papildomai renka duomenis, atlieka analizę ir tik tuomet grįžta prie  konkrečių tikslų formulavimo. Toks elgesys kuria stiprios ir atsakingos kompanijos įvaizdį.

Apibendrinant galima akcentuoti, kad „Radius Recycling“ pavyzdys rodo, jog, siekiant tapti tvaria kompanija, nereikia kurti skambių ir dažnai į marketingą orientuotų šūkių bei tikslų. Norint būti tvaria kompanija, užtenka investuoti į netaršią gamybą ir įmonės darbuotojus, visi kiti dalykai nėra tokie svarbūs. Šios įmonės pavyzdys rodo, kad tvaria įmone gali tapti net ir ta, kuri skaičiuoja savo veiklos šimtmetį, kai bet kokie pokyčiai panašiose kompanijos tradiciškai sutinkami gana skeptiškai.

Kitos naujienos:

Ar tikrai už tvarias transportavimo paslaugas užsakovai pasiryžę mokėti brangiau?

27.11 2024 Tvari logistika
Tvarumas tapo neatsiejama logistikos sektoriaus dalimi. Augant sąmoningam požiūriui į klimato kaitą, tiek įstatymų leidėjai, tiek verslai ir vartotojai vis dažniau kalba apie atsakomybę, saugant aplinką. Europos Sąjungos (ES) žaliosios politikos tikslai ir nauji reglamentai skatina logistikos įmones investuoti į tvarius sprendimus. Tačiau klausimas lieka atviras: ar vartotojai pasiruošę prisiimti šių sprendimų kaštus ir už …

Kai taupymas nepasiteisina: kuo rizikuojate pasirinkę pigiausią logistikos paslaugų teikėją

27.11 2024 Žinojimas = Galia
Taupymas versle yra natūralus ir dažnai būtinas procesas, siekiant didinti pelną ir mažinti išlaidas. Tačiau, kai taupymas tampa prioritetu, toks sprendimas gali sukelti nenumatytų pasekmių, ypač logistikos sektoriuje. Vienas iš akivaizdžiausių taupymo veiksmų – pigiausio logistikos partnerio pasirinkimas – neretai pasirodo klaidingas ir ilgainiui gali kainuoti daug daugiau nei buvo planuota. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl …

Logistikos nesėkmių virtinė: kaip „Hershey“ išgąsdino Heloviną

Helovinas – tai šventė, kuomet  šokolado ir saldainių gamintojai džiaugiasi išaugusiais pardavimais. Šiam sezonui būdingas padidėjęs saldainių vartojimas, todėl jis tampa kritiniu laikotarpiu tokioms įmonėms kaip „Hershey“. Tačiau 1999 m. ši galimybė kompanijai virto katastrofa, kai dėl prastai suplanuoto tiekimo grandinės ir IT sistemų modernizavimo projektų įmonė prarado milijonus dolerių kainavusių užsakymų, patyrė pelno kritimą …

Rizikų valdymas: FMEA modelis

30.10 2024 Žinojimas = Galia
Globali verslo aplinka yra nenuspėjama, todėl tiekimo grandinės rizikų valdymas tampa esmine verslo strategijos dalimi. Norint kontroliuoti šias rizikas,  svarbu jų valdymą pritaikyti ir logistikos partnerių atrankai. Kai pokyčiai vyksta taip greitai, nebeužtenka logistikos partnerius vertinti tik lineriškai. Todėl, norint užtikrinti nepertraukiamą įmonės veiklą, svarbu tinkamai pasirinkti logistikos paslaugų teikėjus, kartu atsižvelgiant ir į rizikų …

Logistinių nesėkmių virtinė: kaip „Toys „R“ Us“ pavogė Kalėdas

30.10 2024 Paskutinė mylia
Logistikos ir tiekimo grandinės valdymas labai svarbus kiekvienam verslui, ypač užsiimančiam mažmenine prekyba, kur vartotojų pasitikėjimas ir lojalumas dažnai yra tiesiogiai susijęs su laiku pristatytais kroviniais. Nors daugeliui Kalėdos yra džiaugsmo ir dovanų metas, 1999 m. Kalėdų sezonas kompanijai „Toys „R“ Us“ tapo tikru košmaru. Šis žaislų prekybos milžinas, netinkamai įvertinęs savo galimybes, patyrė vieną …

Tvarūs sprendimai: emisijų mažinimas ir verslo partneriai

30.10 2024 Tvarumas
Tvarumas jau seniai tapo vienu svarbiausių šiuolaikinio verslo prioritetų, ypač transporto ir logistikos sektoriuje. Transporto įmonės stengiasi mažinti išmetamųjų teršalų kiekį, investuoja į ekologiškus sprendimus ir diegia tvarias praktikas savo veikloje. Tačiau tvarumo tikslų siekimas yra kur kas daugiau nei tik emisijų mažinimas. „HRX“ savo tvarumo kelionėje patyrė, kad tvari organizacinė kultūra įmonėje yra tiek …