Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Tvarumas. Kodėl jis svarbus vartotojui?

31.07 2023 Tvarumas

Kalbėdami apie tvarumą, dažniausiai akcentuojame aplinkos taršą ir mes, žinoma, su tuo visiškai sutinkame. Tačiau ne mažiau svarbus ir kitas aspektas  – vartotojai, kurie tvarius prekės ženklus pradeda vertinti vis labiau. „HRX“ išsikėlė tikslą – iki 2035 m. tapti neutralia įmone anglies dioksido atžvilgiu. Šiame straipsnyje į tvarumo klausimus pažvelgsime iš klientų pozicijos, nes jie ir paskatino mus žengti šiuo keliu. Tikime, kad pateikiama informacija bus naudinga ir jums, jeigu svarstote apie tvarumo bei tvarių produktų gamybos svarbą.

Kodėl verta investuoti į tvarių produktų ir paslaugų kūrimą?
 

Pastarasis dešimtmetis (2011-2020 m.) buvo pats šilčiausias nuo industrinės revoliucijos laikų. Pasak mokslininkų, pasaulis turi mažiau nei devynerius metus, kad sumažintų klimato temperatūrą, kitu atveju mūsų laukia katastrofiškos pasekmės. Esant tokiai situacijai, įmonėms būtina ieškoti būdų, kaip taupyti emisijas. Kita vertus, tai yra brangus procesas, reikalaujantis  papilomų investicijų, būtent tai dažnai ir sustabdo įmonių apsisprendimą eiti tvarumo keliu.

Kokios investicijos į tvarumą yra patrauklios šiandien ir bus dar patrauklesnės ateityje?

1.     Vartotojai vis dažniau apsisprendžia pirkti tvarius produktus ir mokėti už juos daugiau

Aplinkos tausojimas užima vis didesnę vietą vartotojų sąmonėje. Žmonės tampa atsakingesniais vartotojais, ieško būdų, kaip mažiau vartoti ir saugoti aplinką. Savaime suprantama, kad tai atsiliepia ir jų vartojimo įpročiams, dėl to tvarių prekių ir paslaugų paklausa vis didėja.

Atlikti vartotojų tyrimai rodo, kad net 66% jų yra pasiryžę mokėti daugiau už tvarius produktus. Ir net 81% „millennials“ kartos atstovų (jie šiuo metu dar tebėra vienu didžiausių segmentų ir turi didžiausią perkamąją galią) teigia, kad jiems labai svarbu, jog kompanijos aiškiai nurodytų ir savo veikloje vadovautųsi socialine atsakomybe. Kalbant apie Z kartos atstovus, stebima, kad jie dar labiau vertina tvarius produktus. Įvertinus faktą, jog 2030 m. ši karta sudarys net 27 % populiacijos, aplinką tausojantys produktai įgis dar didesnį populiarumą.

2.     Pasiekiamas didesnis vartotojų lojalumas ir didinamas klientų advokatavimas

Nagrinėjant vartotojų lojalumą, pirmiausia reikia paminėti produktų ir paslaugų kokybę. Tačiau, pasak atliktų tyrimų, tvarumas yra antras pagal svarbumą veiksnys, skatinantis pakartotinį pirkimą. Kuo tai grindžiama? Norėdami didinti vartotojų lojalumą, prekių ženklai turi susieti savo prekes  su vartotojų emocijomis, nes tai patraukliausias būdas skatinti pakartotinius pirkimus. Įmonės, kurios parduoda tvarias prekes ir paslaugas, paliečia stipriausias žmogiškąsias emocijas –  savo svarbumo pojūtį, bendruomeniškumą ir visuotinio gėrio pasauliui siekimą.

Tvarūs produktai taip pat didina ir klientų, kaip gerųjų advokatų, įtaką verslui. Reklama iš lūpų į lūpas yra vienas greičiausių būdų didinti pajamas. Pirkėjai, kurie ateina pas jus per rekomendacijas, tipiškai turi 3-5 kartus didesnius konversijos rodiklius, o jų LTV (angl. Life Time Value) yra 16 % didesnis, lyginant su pirkėjais, kurie randa jus per vieną iš šaltų pardavimo kanalų. Tvarūs produktai ir paslaugos pasitarnauja kaip advokatavimo akceleratorius.  Pirkti tokius produktus yra ne tik naudinga, bet ir populiaru. Kalbėti apie aplinką tausojančius produktus ir dalintis nuomone šia tema socialiniuose tinkluose daugeliui labai svarbu. Todėl vartotojai noriai tai daro ir taip skatina jiems patinkančių prekių  ir paslaugų naudojimą.

3.     Darbuotojai yra linkę dirbti tvariose kompanijose

Tvarios bendrovės lengviau  pritraukti geriausius talentus.  IBM atlikti tyrimai rodo, kad net vienas iš trijų darbuotojų, kurie keitė darbus 2021 m., pasirinko darbdavį, kuris deklaruoja tvarumo tikslus, net 34 % iš jų pasirinko pozicijas, kuriose jie tiesiogiai galėjo prisidėti prie iniciatyvų, skatinančių tausoti aplinką.

Kadangi įmonės vis dar susiduria su darbuotojų trūkumo iššūkiais, tvarumo siekis gali tapti vertinga priemone pritraukiant darbuotojus, ypač jaunosios kartos atstovus.

4.     Konkurencija

Šiuo metu tvarūs produktai sudaro apie 17 % pasaulinės rinkos. Rinkos dalis kasmet auga ir, tikėtina, kad ateinantį dešimtmetį augs dar sparčiau, kadangi politikai griežtina reikalavimus taršių produktų gamintojams, tad taršūs produktai ateityje bus brangesni už tvarius. Vis daugiau kompanijų, reaguodamos į šiuos pokyčius, kuria tvarius produktus, nes taip siekia neatsilikti nuo konkurentų ir neprarasti rinkos dalies. Reaguojant į konkurencinės aplinkos pokyčius, tvarių produktų krepšelio didinimas turi atsirasti kiekvienos įmonės darbotvarkėje.

Apibendrinant galima pasakyti, kad verslai, norintys ne tik dabar bet ir ateityje būti sėkmingi, turi atsižvelgti į besikeičiančius vartotojų įpročius ir keistis kartu su jais. Daugiau naudingos informacijos ir rinkos lyderių įžvalgų apie tai, kaip tvarumas didina pardavimo pajamas bei suteikia kitų naudų, galite rasti čia. Taip pat dalinamės ir kita naudinga statistika kuri, tikime, palengvins jūsų apsisprendimą eiti tvarumo keliu. Daugiau informacijos galite rasti čia. 

Jeigu jūs ieškote transporto partnerių, kuriems rūpi mus supanti aplinka, kviečiame susisiekti su mūsų pardavimų komanda. Tai padaryti galite paspaudę nuorodą žemiau ir užpildę kontaktų formą.

Susisiekti su HRX pardavimų komanda.

Kitos naujienos:

Ar tikrai už tvarias transportavimo paslaugas užsakovai pasiryžę mokėti brangiau?

27.11 2024 Tvari logistika
Tvarumas tapo neatsiejama logistikos sektoriaus dalimi. Augant sąmoningam požiūriui į klimato kaitą, tiek įstatymų leidėjai, tiek verslai ir vartotojai vis dažniau kalba apie atsakomybę, saugant aplinką. Europos Sąjungos (ES) žaliosios politikos tikslai ir nauji reglamentai skatina logistikos įmones investuoti į tvarius sprendimus. Tačiau klausimas lieka atviras: ar vartotojai pasiruošę prisiimti šių sprendimų kaštus ir už …

Kai taupymas nepasiteisina: kuo rizikuojate pasirinkę pigiausią logistikos paslaugų teikėją

27.11 2024 Žinojimas = Galia
Taupymas versle yra natūralus ir dažnai būtinas procesas, siekiant didinti pelną ir mažinti išlaidas. Tačiau, kai taupymas tampa prioritetu, toks sprendimas gali sukelti nenumatytų pasekmių, ypač logistikos sektoriuje. Vienas iš akivaizdžiausių taupymo veiksmų – pigiausio logistikos partnerio pasirinkimas – neretai pasirodo klaidingas ir ilgainiui gali kainuoti daug daugiau nei buvo planuota. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl …

Logistikos nesėkmių virtinė: kaip „Hershey“ išgąsdino Heloviną

Helovinas – tai šventė, kuomet  šokolado ir saldainių gamintojai džiaugiasi išaugusiais pardavimais. Šiam sezonui būdingas padidėjęs saldainių vartojimas, todėl jis tampa kritiniu laikotarpiu tokioms įmonėms kaip „Hershey“. Tačiau 1999 m. ši galimybė kompanijai virto katastrofa, kai dėl prastai suplanuoto tiekimo grandinės ir IT sistemų modernizavimo projektų įmonė prarado milijonus dolerių kainavusių užsakymų, patyrė pelno kritimą …

Rizikų valdymas: FMEA modelis

30.10 2024 Žinojimas = Galia
Globali verslo aplinka yra nenuspėjama, todėl tiekimo grandinės rizikų valdymas tampa esmine verslo strategijos dalimi. Norint kontroliuoti šias rizikas,  svarbu jų valdymą pritaikyti ir logistikos partnerių atrankai. Kai pokyčiai vyksta taip greitai, nebeužtenka logistikos partnerius vertinti tik lineriškai. Todėl, norint užtikrinti nepertraukiamą įmonės veiklą, svarbu tinkamai pasirinkti logistikos paslaugų teikėjus, kartu atsižvelgiant ir į rizikų …

Logistinių nesėkmių virtinė: kaip „Toys „R“ Us“ pavogė Kalėdas

30.10 2024 Paskutinė mylia
Logistikos ir tiekimo grandinės valdymas labai svarbus kiekvienam verslui, ypač užsiimančiam mažmenine prekyba, kur vartotojų pasitikėjimas ir lojalumas dažnai yra tiesiogiai susijęs su laiku pristatytais kroviniais. Nors daugeliui Kalėdos yra džiaugsmo ir dovanų metas, 1999 m. Kalėdų sezonas kompanijai „Toys „R“ Us“ tapo tikru košmaru. Šis žaislų prekybos milžinas, netinkamai įvertinęs savo galimybes, patyrė vieną …

Tvarūs sprendimai: emisijų mažinimas ir verslo partneriai

30.10 2024 Tvarumas
Tvarumas jau seniai tapo vienu svarbiausių šiuolaikinio verslo prioritetų, ypač transporto ir logistikos sektoriuje. Transporto įmonės stengiasi mažinti išmetamųjų teršalų kiekį, investuoja į ekologiškus sprendimus ir diegia tvarias praktikas savo veikloje. Tačiau tvarumo tikslų siekimas yra kur kas daugiau nei tik emisijų mažinimas. „HRX“ savo tvarumo kelionėje patyrė, kad tvari organizacinė kultūra įmonėje yra tiek …