„HRX“ daugiau kaip 20 metų teikia „time critical“ (liet. laikui jautrias) transportavimo paslaugas. Šioje srityje esame sukaupę nemažai profesinės patirties, tad noriai ja dalinamės su mūsų skaitytojais. Ankstesniame straipsnyje aptarėme, kuo laikui jautrios transportavimo paslaugos skiriasi nuo įprastų ir kodėl vis daugiau industrijų pasirenka šį transportavimo būdą.
Šį kartą aptarsime situacijas, kai greito transportavimo paslaugos yra nepakeičiamos. Dažnai tai būna vienintelė išeitis, kai reikia gelbėti žmonių gyvybes ar atkurti pažeistą infrastruktūrą. Šios paslaugos taip pat tai yra tinkamas pasirinkimas verslui, siekiančiam toliau vykdyti nepalankių sąlygų sutrikdytą veiklą.
Kokie tai atvejai?
Ekstremalios situacijos, kurioms įvykus, sutrinka šalies ar tam tikros jos dalies, miesto arba įmonės logistikos sistema. Tuomet, kad kroviniai pasiektų paskirties tašką, dažnai reikia iš esmės keisti krovinių gabenimo būdus.
Šios katastrofos dažniausiai būna susijusios su įvairiomis stichinėmis nelaimėmis (žemės drebėjimai, taifūnai, cunamiai), teroristiniais išpuoliais arba įvykiais, kuriuos sukelia avarijos (nuotėkis atominėje elektrinėje, avarijos chemijos pramonės gamyklose ir kt.). Tokių įvykių metu pirmiausia tenka gelbėti žmonių gyvybes, reikia šalinti įvairius nelaimių padarinius ir sugrąžinti gyvenimą į normalų ritmą. Tokioje situacijoje logistikos operacijų greitis tampa ypatingai svarbus, o dažniausiai ir lemiamas, nes reikia gelbėti žmones ir užtikrinti kuo sklandesnį bei greitesnį grįžimą į įprasto gyvenimo vėžias.
Turbūt ne veltui sakoma, kad karo sėkmė dažnai priklauso nuo logistinių operacijų efektyvumo. Kai susiduriame su katastrofomis, realybė tik patvirtina šio posakio teisingumą.
Atvejų analizė
Paanalizuokime keletą situacijų, kurios puikiai iliustruoja laikui jautrių transportavimo paslaugų svarbą.
Stichinės nelaimės
Viena iš svarbiausių problemų, su kuria susiduriama įvykus stichinei nelaimei – greitas reagavimas į ekstremalią situaciją, nes šios nelaimės dažnai baigiasi žmonių sužalojimu ir netgi mirtimi. Greitas vaistų, reikalingiausių pagalbinių priemonių pristatymas bei žmonių evakuacija iš paveiktų vietų – būtina sąlyga, gelbstint žmonių gyvybes.
Ne mažiau svarbu yra ir greitas vandens, maisto, medikamentų pristatymas. Greitų transportavimo paslaugų taip pat reikia šalinant įvairias nuolaužas, pristatant būtiniausius įrenginius ar žmones, teikiančius reikalingą pagalbą stichijos paveiktose vietose. Jeigu užtikrinamas greitas reikalingų medžiagų ir išgyvenimui būtiniausių priemonių transportavimas, o nukentėję asmenys gali laiku sulaukti pagalbos, tokiu atveju greičiau grįžtama į normalų gyvenimą ir nuostoliai būna mažesni.
Verslo tęstinumas stichinių nelaimų metu
Verslai, ekstremalių įvykių metu vykdantys prekybą arba gamybą paveiktuose regionuose, dažniausiai patiria nemažai iššūkių dėl neišvažiuojamų kelių, sutrūkinėjusių tiekimo grandinių bei kitų tokiems atvejams būdingų situacijų. Įmonėms, siekiančios ir toliau vykdyti veiklą bei minimalizuoti nuostolius, dažnai tenka keisti gabenimo metodus, ieškoti būdų, kaip krovinius pristatyti greičiau.
Gerosios praktikos pavyzdys – mažmeninės prekybos tinklas „Seven Eleven“. Japonijoje siaučiant uraganui, jie sugebėjo ir toliau pristatinėti prekes į parduotuves. Šiam tikslui pasiekti tinklas pasirinko greitesnį ir patogesnį gabenimo būdą. Vietoje įprasto prekių pristatymo mikroautobusais, kai jais įveikti užblokuotus kelius neįmanoma, įmonė pasirinko motociklus, kad lengviau pasiektų vietoves, kuriose keliai sunkiai išvažiuojami. Taip buvo užtikrintas prekių tiekimas gyventojams, o verslas ir nepalankiomis sąlygomis tęsė savo veiklą.
Įvairūs gedimai gamyboje
Nenumatytų situacijų nepavyksta išvengti ir versle. Dažniausiai su gedimais susiduria įvairią gamybinę veiklą vykdančios įmonės. Atsitikus tokiam įvykiui, dažnai prireikia stabdyti viso padalinio veiklą bei šalinti avarijos padarinius (pvz., į aplinką išsiliejusius teršalus). Greitis tokioje situacijoje yra ypatingai svarbus, nes kuo ilgiau būna sustabdyta gamyba, tuo didesnius nuostolius patiria įmonė: darbuotojų prastovos, prastovos už vėluojančius užsakymus ir kitos OPEX bei CAPEX išlaidos.
Kiekviena sutaupyta valanda tiesiogiai koreliuoja su mažesnėmis sąnaudomis, kurios, priklausomai nuo veiklos pobūdžio, gali siekti ir šimtus tūkstančių eurų. Nenumatytų įvykių metu logistikos padaliniui tenka ieškoti greitesnių transportavimo sprendimų žeme ir oru, tai tampa kiekvieno logistikos padalinio svarbiausiu prioritetu.
Apibendrinant galime pasakyti, kad įvairios katastrofos ir stichinės nelaimės gali padaryti daug žalos bendruomenėms, įmonėms, infrastruktūrai ir aplinkai. Šiose situacijose greitos transportavimo paslaugos atlieka kritinį vaidmenį, nes spartūs logistikos sprendimai gali padėti sušvelninti neigiamus padarinius.
„HRX“, žinoma, niekam nelinki, kad atsitiktų tokios nelaimės, tačiau jeigu prireiks skubių transporto paslaugų, maloniai prašome kreiptis į mus. Rasime geriausią ir greičiausią sprendimą jūsų verslui.
Susisiekti su mumis galite paspaudę nuorodą žemiau bei užpildę formą.